Vissza az előzőleg látogatott oldalra (nem elérhető funkció)Vissza a tananyag kezdőlapjára (P)Ugrás a tananyag előző oldalára (E)Ugrás a tananyag következő oldalára (V)Fogalom megjelenítés (nem elérhető funkció)Fogalmak listája (nem elérhető funkció)Oldal nyomtatása (nem elérhető funkció)Oldaltérkép megtekintése (D)Keresés az oldalon (nem elérhető funkció)Súgó megtekintése (S)

A weblapkészítés technikája (HTML5, CSS3) és ergonómiája / Kitekintés a stíluslapok használatába, tipikus szövegformázások /Kiskapitálissá tétel (font-variant)

Szöveg szintű elemeknél gyakran használt stílusbeállítások

Kiskapitálissá tétel (font-variant)

A font-variant tulajdonság segítségével betűinket kiskapitálissá tehetjük.

Ha a font-variant tulajdonságnak a small-caps értéket adjuk, akkor hasonló eredményt kapunk, mintha a teljes szöveget nagybetűsre állítanánk, de úgy, hogy az első betű magasabb legyen, mint a többi. Ez címeknél néha jól mutat. Ezen kívül értékül adhatjuk a normal értéket is, ami normál szövegstílust eredményez.

Megjegyzés

A kiskapitális betűváltozat nem egyszerűen kisméretű kapitális betűket jelent. Sajnos a legtöbb font nem tartalmaz kiskapitális betűváltozatokat, bár az Open Type fontok között több is van, amelyik igen.

A fejlesztés alatt álló CSS3-as szabványban a font-variant tulajdonság újabb (speciális esetben használt értékekkel is kiegészül. (pl. all-small-caps, petite-caps.)

Tulajdonságok

A font-variant tulajdonság értékei öröklődnek. A tulajdonság már a CSS1 szabványnak is része volt.

Interaktív példa

A font gyorstulajdonság

A font gyorstulajdonsággal az eddigi tulajdonságokat egyszerre állíthatjuk be.

Értékül az egyes tulajdonságoknál bemutatott értékeket adhatjuk. Amely opcionális tulajdonságoknak nem kívánunk értéket adni, azokat szabadon kihagyhatjuk a paraméterlistából.

Vissza a tartalomjegyzékhez

Az értékek sorrendje

Vissza a tartalomjegyzékhez

Tulajdonságok

A font gyorstulajdonság értékei öröklődnek. A tulajdonság már a CSS1 szabványnak is része volt.

Interaktív példa

Vissza a tartalomjegyzékhez

Új Széchenyi terv
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszirozásával valósul meg.

A tananyag az ELTE - PPKE informatika tananyagfejlesztési projekt (TÁMOP-4.1.2.A/1-11/1-2011-0052) keretében valósult meg.
A tananyag elkészítéséhez az ELTESCORM keretrendszert használtuk.